Proje Geliştiren ve Fark Yaratan Öğrenciler

Öğrenci Odaklı Üniversite


Dünyada ve ülkemizde en başarılı üniversiteler, öğrenci odaklı bir öğretim sistemini benimseyen ve uygulayan üniversitelerdir. Ülkenin önde gelen üniversitelerinden olabilmek için öğrenci odaklı bir yönetim anlayışının benimsenmesi şarttır. Bu da öğrencilerin fikir ve taleplerinin dikkate alındığı, yürütülen projelerde öğrencilere sorumluluklar verildiği ve öğrencilerin asla mağdur edilmediği, öğrenci topluluklarının daha aktif çalışması ve yönetime katkı vermeleriyle gerçekleşecektir. Yönetimimizde Öğrenci Konseyi ve topluluk temsilcileriyle sık sık biraraya gelecek ve özellikle belli dönemlerde derslere bizzat girerek öğrencilerin görüş ve önerilerini dinleyeceğim.

Etkin Danışmanlık Sistemi


Öğrencilerimizin Üniversitede yaşam kültürü, öğrencilik hak ve sorumlulukları, kariyer seçenekleri, proje hazırlama imkanları, uluslararası öğrenci hareketlerine katılma vb. konularda yeterli bilgiye sahip olamadıkları görülmektedir. Görevde olduğumuz müddetçe, öğrencileri Üniversite yaşamları hakkında ihtiyaç duyabilecekleri her türlü bilgiye erişebilecekleri bir çevrimiçi portal oluşturulacaktır. Aynı zamanda Üniversite & Kent Konseyi’nin koordinasyonunda sektör temsilcileri ile öğrenciler sık sık biraraya getirilecek ve ortak projelerde çalışma olanağı sağlanacaktır.

Mezuniyet Sonrası Destek Sistemi


Bilgi İşlem ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlıkları ile Eğitim Fakültesi işbirliği ve Rektör Danışmanı’nın denetiminde Mezun Destek Sistemi oluşturularak, mezun öğrenciler için iş fırsatı, proje, akademik kariyer vb. konularda öğrencilerimizle iletişimin sürdürüleceği aynı zamanda gerekli istatistiklerin tutulacağı bir çevrimiçi ortam oluşturulacaktır. Üniversitemizin mezunlarına desteğini sürdürmesi, mezunların da kazandığı deneyim ve becerilerini Üniversitelerine kazandıracakları bir sinerji oluşturmak Üniversitemizi çok daha yükseklere taşıyacaktır.

İŞ-Kur Destekli İstihdam Ofisi


Öğrencilerimizin nitelikli işlerde çalışmalarını sağlama konusunu, kişisel girişimlerden çıkarıp bir yönetim misyonuna dönüştüreceğiz. Kayıtlı tüm öğrencilerimizin özgeçmişlerini içeren bir veritabanı oluşturarak, Üniversite & Kent Konseyi’nin koordinasyonunda iş dünyasına sunulacak ve takibi yapılacaktır. Bununla ilgili temel düzenlemeler başlatılmış olup ilk protokoller imza aşamasına gelmiştir.

Proje Odaklı Eğitim ve Uygulama Atölyeleri


APGEM, AKİŞMER, Uluslararası İlişkiler Ofisi vb. birimler tarafından öğrenci gruplarına düzenli proje eğitimleri verilerek öğrencilerimizin daha çok proje üretebilmeleri ve yürütebilmeleri, parlak fikirleri için fon bulabilmeleri için stratejiler geliştirilecek ve uygulanacaktır. Daha medeni bir toplumu inşa eden öğrencilerinin başarılarıyla anılan bir Üniversite olmak hedefimizdir.

7/24 Açık Zengin Kütüphane


Kütüphanemizi olması gerektiği gibi 7/24 hizmet veren bir konuma getirdik. Yönetimimizde bununla yetinmeyip kütüphanemizin fiziki yapısı geliştirilecek ve mevcut içerik zenginleştirilecektir. Kütüphanemizi daha fazla öğrencimizin daha sık kullanımına teşvik eden bir öğretim anlayışı tüm akademik birimlerde yaygınlaştırılacaktır.