menu Menu
Öğrenci Odaklı Yaklaşım
Öğrenci odaklılıkta özgün yaklaşım
Şehirle Bütünleşen Üniversite Önceki Topluma Duyarlı Üniversite Sonraki

Öğrenci Odaklı Yaklaşım

Akdeniz Üniversitesi olarak öğrencilerin görüş, öneri ve taleplerinin dikkate alındığı, yürütülen projelerde öğrencilere sorumluluklar verilen, öğrenci odaklı yaklaşımda özgün bir yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz.


Öğrencilerimizin eğitimleri ve akademik gelişimlerini tamamlamalarının yanı sıra; onlara çok yönlü yetişmeleri, yaşam becerilerini geliştirmeleri ve bireysel potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarını sağlayacak her türlü imkânı sunmaya çalışıyoruz.

Sanayi ve Özel Sektör İş Birlikleri ile Teorinin Yanında Uygulama Çalışmalarını da Arttırdık

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı desteği ile uygulamalı eğitim kapsamında öğrencileri en iyi şekilde yetiştirebilmek adına, Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’na Türkiye’nin ilk Barista Atölyesi kuruldu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın katılımıyla Türkiye’nin ilk Barista Atölye’sinin açılışı gerçekleştirdi.

Öğrenciler Tarafından Yürütülen Araştırma Projelerini Destekledik

APGEM, AKİŞMER, Uluslararası İlişkiler Ofisi vb. birimler tarafından öğrenci gruplarına, proje odaklı eğitim ve uygulama atölyeleri ile düzenli proje eğitimleri verilerek öğrencilerimizin daha çok proje üretebilmeleri ve parlak fikirleri için fon bulabilmeleri sağlandı.


Geçtiğimiz Dört Yıl Boyunca Öğrencilerimizi Akademik, Sosyal, Kültürel ve Sportif Anlamda Geliştirecek Pek Çok Etkinliğe Ev Sahipliği Yaptık

  • Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF), Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülünde, bölgedeki 8 üniversitenin ortaklığında, Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve 21-22 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. Her bölümden öğrencilere ve mezunlara yönelik yüzlerce firmanın katılımıyla çeşitli etkinlikler, eğitimler ve iş-staj görüşmeleri düzenlenerek, öğrencilerin kariyerlerine yön verme imkânı sağlandı.
  • “Yeni YÖK” tarafından yükseköğretim tarihinde ilk kez uygulanmaya başlanan “YÖK 100/2000 Doktora Bursu” projesi kapsamında düzenlenen “YÖK 100/2000 2. Öğrenci Buluşması” etkinliği, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın katılımıyla Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın katılımı ile “YÖK 100/2000 2. Öğrenci Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.
  • Öğrencilerin kampüs içerisinde daha rahat ulaşım sağlayabilmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yapılan iş birliği ile otobüs sayısı arttırılıp, sefer saatleri ve güzergahları düzenlendi.
  • Kütüphanemiz, mevcut içeriği zenginleştirilerek ve tüm kaynaklara değişik formatlarda erişim sağlanarak öğrencilerimizin en hızlı ve en kolay şekilde yararlanması için 7/24 hizmet verir hale getirildi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal öğrencilerle birlikte…


Basında Rektör Ünal ve Öğrencilerimiz

Son Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020


Önceki Sonraki

keyboard_arrow_up